OWAY SKŁADNIKI

ORTOFFICINA - BĄDŹ OW I UWIERZ W DOSKONAŁOŚĆ NATURY

Witaj na ekologicznej uprawie

Ortofficina

Gdzie rosną składniki naszych produktów.

NASZ PROJEKT

W 5 PUNKTACH:

1.

Ortofficina to nasze gospodarstwo rolne, znajdujące się nieopodal wzgórz Bolonii i obejmujące ponad 50 000 m kwadratowych. Rośliny na niej uprawiane są wg ściśle określonych metod biodynamicznych.

2.

Uprawiamy 24 rodzaje różnych ziół leczniczych, które wykorzystujemy w naszych kosmetykach.

3.

Siejemy, zbieramy i przetwarzamy rośliny bez użycia środków chemicznych w celu uzyskania czystych składników aktywnych.

4.

Uzyskujemy główne składniki biodynamiczne naszych produktów, którymi są olejki eteryczne, destylaty i zmikronizowane rośliny.

5.

Ortofficina jest postrzegana jako ekosystem, w którym ludzie, rośliny i zwierzęta żyją w synergii i harmonii.

NASZE
SKŁADNIKI

Ekstrakt olejowy

Medyczne rośliny z naszych plantacji są przetwarzane, aż do uzyskania czystych, wartościowych i aktywnych czynników. Powstaje z tego ekologiczny olejek eteryczny, który jest składnikiem naszych produktów.

Ekologiczne hydrolate

Ekologiczne hydrolate: wody pochodzące z destylacji olejków eterycznych z zachowaniem tych samych substancji czynnych co oleje.
Są one wykorzystywane jako bazy w płynach, eliksirach oraz serum.
Ekstrakty mikronizowane: nasze czyste ekstrakty uzyskane poprzez suszenia i rozdrabniania roślin w zimnej wodzie. Powstają z tego wyciągi, które są używane podczas zabiegów w salonie, umożliwiając tym samym indywidualne, ekskluzywne oraz bardzo skuteczne usługi.

Rozpuszczone ekologiczne ekstrakty

Ekstrakty te używane są w wielu naszych produktach, takich jak szampony oraz odżywki do włosów.

Image

PROCES
DESTYLACJI

Image

Destylacja z parą wodną

Stworzyliśmy produktywne miejsca poświęcone destylacji z użyciem pary wodnej roślin leczniczych pochodzących z OrtOfficina.

Proces destycacji

Cały proces jest naturalny. Nie stosujemy rozpuszczalników oraz innych substancji chemicznych. Wysuszone rośliny, są przechowywane oddzielnie, a następnie są destylowane bezpośrednio przez nasze laboratorium badań i rozwoju.

Olejki eteryczne

Uzyskane z procesu destylacji olejki eteryczne są kierowane do specjalnych separatorów w celu całkowitego usunięcia wody.

BIODYNAMIKA

Image

Szacunek

Utrzymanie żyzności gleby, uszanowanie całej planety oraz człowieka który pracuje.

Zdrowie

Utrzymanie silnych i zdrowych roślin, gotowych do walki z przeciwstawnościami klimatu oraz szkodników beż użycia sztucznych środków.

Produkcja składników w oparciu o najwyższą jakość

Rośliny które są hodowane w dbałości o te zasady są pełne funkcjonalnych, najczystszych i aktywnych składników.

icon 1

ZASADY ROLNICTWA BIODYNAMICZNEGO

Metoda biodynamiczna to najczystsza forma uprawy ziemi: nie stosuje się w niej pestycydów, herbicydów, środków owadobójczych i sztucznych nawozów używanych w tradycyjnym rolnictwie; pozwala to na uzyskanie najbardziej skoncentrowanych i skutecznych składników aktywnych, z poszanowaniem ekosystemu.

 


icon 2

STEINER I ROLNICTWO BIODYNAMICZNE

RUDOLF STEINER, TWÓRCA MEDYCYNY ANTROPOZOFICZNEJ I PEDAGOGIKI WALDORFSKIEJ, POWOŁAŁ DO ŻYCIA BIODYNAMIKĘ W 1924 ROKU – JEGO CELEM BYŁO UWOLNIENIE ROLNIKÓW OD CHEMICZNYCH PRODUKTÓW STOSOWANYCH DO NAWOŻENIA I OCHRONY ROŚLIN. RUCH ROLNICTWA BIODYNAMICZNEGO, KTÓRY OBECNIE ROZSZERZYŁ SIĘ NA CAŁY ŚWIAT, MA ZA ZADANIE ZAPEWNIĆ USUNIĘCIE ZANIECZYSZCZEŃ Z ZIEMI I ODNOWIENIE ROLNICTWA, ZGODNIE Z NASTĘPUJĄCYMI CELAMI:

> ZACHOWANIE ŻYZNOŚCI ZIEMI POMIĘDZY CYKLAMI UPRAW
> OCHRONA ZDROWIA ROŚLIN BEZ WYKORZYSTANIA SUBSTANCJI CHEMICZNYCH
> WYTWARZANIE SKŁADNIKÓW BOGATYCH W SUBSTANCJE AKTYWNE I ODŻYWCZE.


icon 3

BIODYNAMIKA NA FARMIE ORTOFFICINA

> ZAPRZESTALIŚMY STOSOWANIA SZTUCZNYCH NAWOZÓW MINERALNYCH I CHEMICZNYCH PESTYCYDÓW; DBAMY O GLEBĘ PRZESTRZEGAJĄC CYKLI KOSMICZNYCH I KSIĘŻYCOWYCH, W OPARCIU O PRECYZYJNY KALENDARZ ASTRONOMICZNY.

> GOSPODARSTWO JEST POSTRZEGANE JAKO ŻYWA, ORGANICZNA JEDNOSTKA, W KTÓREJ RÓŻNE TWORZĄ - CE JĄ ORGANIZMY (LAS, ŁĄKA, POLA, OGRÓD, ZWIERZĘTA, ROŚLINY, ŻYWOPŁOTY, DRZEWA OWOCOWE, POŻYTECZNE OWADY, KOMPOST, PRÓCHNICA, DŻDŻOWNICE) DZIAŁAJĄ W HARMONII, OŻYWIAJĄC FARMĘ POPRZEZ SWOJE RÓŻNE FUNKCJE EKOLOGICZNE I SPRAWIAJĄC, ŻE CAŁY SYSTEM JEST DYNAMICZNY I WYDAJNY.

> ROLNIK PEŁNI BARDZO ODPOWIEDZIALNĄ FUNKCJĘ – JEGO ZADANIEM JEST ZARZĄDZANIE WSZYSTKIMI MECHANIZMAMI ORGANIZMU, KTÓRYM JEST FARMA (KLIMATEM, OPADAMI ROCZNYMI, EKSPOZYCJĄ NA SŁOŃCE, GLEBĄ, LOKALNĄ LUDNOŚCIĄ, ITD.) ORAZ OBSERWOWANIE INTERAKCJI POMIĘDZY WSZYSTKIMI ISTOTAMI ŻYWYMI W BLISKIEJ RELACJI POMIĘDZY ZIEMIĄ I KOSMOSEM.


icon 4

WITALNOŚĆ GLEBY

> JEDNĄ Z GŁÓWNYCH PRAKTYK BIODYNAMIKI JEST ZRASZANIE GLEBY PREPARATEM BIODYNAMICZNYM, POBUDZAJĄCYM PROCESY POWSTAWANIA PRÓCHNICY ZACHODZĄCE W GLEBIE.

> DYNAMIZACJA TO PODSTAWOWA PRAKTYKA STOSOWANA W ROLNICTWIE BIODYNAMICZNYM. POLEGA ONA NA AKTYWIZACJI NIEKTÓRYCH NATURALNYCH SUBSTANCJI POPRZEZ ICH ROZCIEŃCZENIE I SILNE WZAJEMNE PRZENIKANIE SIĘ Z WODĄ POPRZEZ ENERGICZNE MIESZANIE. DYNAMIZACJA PREPARATÓW BIODYNAMICZNYCH ODBYWA SIĘ POPRZEZ MIESZANIE WODY RUCHEM OBROTOWYM RAZ W JEDNYM, RAZ W DRUGIM KIERUNKU. W TEN SPOSÓB WODA ZOSTAJE NAŁADOWANA ENERGIĄ, RUCHEM I TLENEM, CO POZWALA NA DYNAMIZACJĘ PREPARATÓW, KTÓRE ZOSTANĄ ROZPYLONE NAD POLAMI.

icon 5

POŻEGNAJ PLASTIK I NIEPOTRZEBNE
OPAKOWANIA, POWITAJ SZKŁO
I ALUMINIUM!

W Organic Way szanujemy środowisko w konkretny, namacalny sposób. Pomagamy ograniczyć zanieczyszczenie plastikiem poprzez wykorzystywanie wyłącznie pojemników ze szkła i aluminium, które można w całości poddać recyklingowi i wykorzystywać ponownie bez ograniczeń we wszystkich produktach OW (to zasoby, nie odpady!).

 


icon 6

85% SZKŁA, o gwarantowanej czystości

> SZKŁO TO NAJLEPSZE OPAKOWANIE ŻYWNOŚCI, PRODUKTÓW LECZNICZYCH I KOSMETYKÓW, CHRONIĄCE ZAWARTOŚĆ W CZYSTY, HIGIENICZNY I BEZPIECZNY SPOSÓB.
> SZKLANE BUTELKI I SŁOIKI SĄ W 100% OBOJĘTNE: OZNACZA TO, ŻE – W PRZECIWIEŃSTWIE DO TWORZYWA SZTUCZNEGO
– NIE UWALNIAJĄ ŻADNYCH SUBSTANCJI DO PRODUKTU, KTÓRY SIĘ W NICH ZNAJDUJE.
> SZKŁO SKŁADA SIĘ Z SUROWCÓW WYSTĘPUJĄCYCH W PRZYRODZIE I MOŻE ZOSTAĆ W CAŁOŚCI PODDANE RECYKLINGOWI I WYKORZYSTANE PONOWNIE.


icon 7

15% ALUMINIUM, trwałego i lekkiego

> ALUMINIUM JEST DOSKONAŁYM MATERIAŁEM OPAKOWANIOWYM, PONIEWAŻ JEST LEKKIE, PLASTYCZNE, ODPORNE NA UDERZENIA I KOROZJĘ.
> GWARANTUJE ZABEZPIECZENIE PRODUKTU PRZED ŚWIATŁEM, POWIETRZEM, WILGOTNOŚCIĄ I BAKTERIAMI. SPRAWDZA SIĘ IDEALNIE ZARÓWNO JAKO OPAKOWANIE KOSMETYKÓW, JAK I ŻYWNOŚCI.
> PODOBNIE DO SZKŁA, ALUMINIUM MOŻNA W CAŁOŚCI PODDAĆ RECYKLINGOWI I PONOWNIE WYKORZYSTYWAĆ BEZ KOŃCA. ZE WZGLĘDU NA CIĄGŁY WZROST ILOŚCI TOWARÓW POCHODZĄCYCH Z RECYKLINGU OBSERWOWANY WE WŁOSZECH, DOSTĘPNOŚĆ ODZYSKANYCH SUROWCÓW W CORAZ WIĘKSZYM STOPNIU POZWALA NA ZASTĄPIENIE NIMI NOWYCH MATERIAŁÓW.

 


icon 8

+ 0% NIEPOTRZEBNYCH OPAKOWAŃ to krok
w kierunku zmiany

> UNIKAMY NIEPOTRZEBNYCH DODATKOWYCH OPAKOWAŃ – ZBĘDNYCH MATERIAŁÓW, KTÓRE NATYCHMIAST TRAFIAJĄ DO KOSZA (TZW. NADMIAROWYCH OPAKOWAŃ) – PRODUKTY PAKUJEMY WYŁĄCZNIE W NIEZBĘDNE OPAKOWANIA.
> NASZE OPAKOWANIA MOŻNA PONOWNIE WYKORZYSTAĆ NA WIELE POMYSŁOWYCH SPOSOBÓW: NA PRZYKŁAD DREWNIANE PUDEŁKO DOSKONALE SPRAWDZI SIĘ JAKO ELEGANCKIE ETUI NA OKULARY LUB POJEMNIK NA DŁUGOPISY.
> POSZUKUJEMY NAJBARDZIEJ PRZYJAZNEGO ŚRODOWISKU I EKO-CERTYFIKOWANEGO PAPIERU, TAKIEGO JAK SPECJALNY PAPIER BEZDRZEWNY WYTWARZANY Z ODPADÓW Z PRODUKCJI ROLNEJ. MATERIAŁY INFORMACYJNE DOSTĘPNE W PUNKTACH SPRZEDAŻY SĄ ZRÓWNOWAŻONE EKOLOGICZNIE, TRWAŁE I MOGĄ BYĆ UŻYWANE WIELOKROTNIE.

1

WYCIĄGI BIODYNAMICZNE

Olejki eteryczne, hydrolaty, zmikronizowane rośliny i wyciągi pozyskiwane z roślin uprawianych zgodnie z zasadami harmonii pomiędzy człowiekiem i przyrodą – nie stosujemy pestycydów ani chemicznych nawozów, a gleba jest odżywiana i nawożona naturalnym obornikiem. Dzięki temu rośliny są mocniejsze i zdolne do samodzielnej obrony, a uzyskiwane z nich substancje są najwyższej jakości i pełne zdrowych, skutecznych składników aktywnych.

 


bez wazeliny

AROMATERAPEUTYCZNE OLEJKI ETERYCZNE

Tworzymy zmysłowe mieszanki na bazie olejków eterycznych działających leczniczo na ciało i ducha. Tylko w produktach technicznych, których receptura nie pozwala na zastosowanie olejków eterycznych, znajdują się substancje zapachowe niezawierające alergenów.


icon 7

ETYCZNIE WYPRODUKOWANE WYCIĄGI

Nabywane przez nas surowce pochodzą ze sprawiedliwego handlu fair-trade i sieci solidarności z Afryki, Amazonii, Indonezji, Indochin i aborygeńskich rejonów Australii, za pośrednictwem certyfikowanych sieci zakupów, które utrzymują lokalne społeczności i przyczyniają się do ich rozwoju gospodarczego.

 


1

FITO PROTEINY

Białka to podstawowy budulec włosów; w przypadku ich niedoboru, łodygi włosów słabną, stają się bardziej kruche i tracą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Z tego względu receptury OW są bogate w proteiny wyłącznie roślinnego pochodzenia.


1

NIEETOKSYLOWANE SURFAKTANTY

Kojąca kąpiel do włosów zawiera nieetoksylowane surfaktanty, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniom i zabezpiecza szczególnie wrażliwą skórę głowy oraz skórę z objawami uczulenia, jak w przypadku dzieci powyżej 3. roku życia.


1

BEZ PARABENÓW

Z naszych receptur wyeliminowaliśmy parabeny, będące kontrowersyjnymi konserwantami, i zastąpiliśmy je naturalnymi związkami pochodzenia roślinnego.


bez sztucz barwnikow

BEZ SZTUCZNYCH BARWNIKÓW

Nasze produkty nie zawierają sztucznych barwników – są to zbędne substancje chemiczne, bez których receptura nie traci na efektywności. Kolor naszych produktów pochodzi ze składników aktywnych, olejków eterycznych i biodynamicznych składników, co gwarantuje naszym klientom najwyższą jakość, czystość i pewność. Ze względu na wyjątkową naturalność naszych receptur, kolory poszczególnych partii produkcyjnych mogą nieznacznie różnić się od siebie. Ale czy istnieją dwa identyczne jabłka albo pomarańcze?


1

BEZ PEG / PPG / BG

Substancje te są zazwyczaj wykorzystywane jako emulgatory. Produkty OW Care, zabiegi, produkty upiększające, produkty sunway do letniej pielęgnacji, produkty do stylizacji i wykończenia, produkty Hsystem i Hbleach nie zawierają PEG / PPG / BG.


1

JOD

Nasze produkty nie zawierają jodu.


1

ECO - SPRAY

Spraye OW nie zawierają gazu pędnego, dzięki czemu dają optymalne rezultaty przy możliwie najmniejszym wpływie na środowisko. Jesteśmy pierwszą spółką na rynku, która wprowadziła lakier do włosów w szklanej butelce z systemem ponownego napełniania.


icon 8

BRAK NADMIERNYCH OPAKOWAŃ

Używamy wyłącznie niezbędnych opakowań, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko. Nie stosujemy nadmiernych opakowań, zewnętrznych folii lub paczek, które często są wyrzucane natychmiast po zakupie, co przyczynia się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska.


eco

EKO - ZRÓWNOWAŻONE MATERIAŁY

Materiały informacyjne i ekspozycyjne używane w naszych salonach są wykonane z naturalnych, ponownie przetworzonych lub eko-certyfikowanych materiałów i mogą być w całości poddane recyklingowi.


bez wazeliny

PROCES DESTYLACJI Z PARĄ WODNĄ

Cały proces destylacji z parą wodną jest naturalny. Nie używamy rozpuszczalników ani innych substancji chemicznych, co pozwala na zachowanie maksymalnej czystości i skuteczności składników aktywnych. Przy pomocy wytwarzanej pary wodnej, metoda ta przekształca rośliny w składniki aktywne wykorzystywane w naszych recepturach: całkowicie naturalne olejki eteryczne i hydrolaty.


1

WYCIĄGI BIOTECHNOLOGICZNE

Połączenie natury i technologii – wybieramy i izolujemy komponenty roślin w celu stworzenia nowych, skoncentrowanych składników aktywnych odpowiednich dla skóry.


1

BEZ SLS / SLES

Nasze produkty nie zawierają SODIUM LAURETH SULPHATE ani SODIUM LAURYL SULPHATE. Zamiast nich stosujemy bazę oczyszczającą pozyskaną z kokosów oraz inne łagodniejsze i bezpieczniejsze zamienniki.


1

BEZ EDTA

EDTA to substancje chemiczne stosowane zazwyczaj jako środki wspomagające proces konserwacji. 98% produktów OW nie zawiera tych substancji, ponieważ opracowany przez nas system konserwacji zapewnia odpowiednią trwałość produktów.


1

ETANOL

Otrzymywany w naturalny sposób (z buraka cukrowego), etanol jest najbardziej naturalnym i dobrze tolerowanym konserwantem, który nie tylko pozwala nam odpowiednio zabezpieczać większość naszych produktów, ale również zapewnia odpowiedni czas wysychania preparatów do stosowania przed stylizacją. Na przykład zastępuje on klasyczną piankę w aerozolu do układania i podkreślania loków.


bez sztucznych sub zapach

BEZ SZTUCZNYCH SUBSTANCJI ZAPACHOWYCH

Nasze produkty nie zawierają sztucznych substancji zapachowych, a ich aromat pochodzi wyłącznie z roślinnych olejków eterycznych.


bez wazeliny

BEZ WAZELINY

99% produktów OW nie zawiera wazeliny, którą zastępujemy masłami, woskami i wysokiej jakości emolientami roślinnymi, które pomagają zachować zdrowe włosy przez długi czas.


bez gmo

BEZ SKŁADNIKÓW Z GMO

Wybieramy wyłącznie produkty pochodzące z roślin uprawianych zgodnie z tradycyjnymi, biodynamicznymi i organicznymi metodami. Żaden z naszych produktów nie zawiera składników
modyfikowanych genetycznie.


kochamy zwierzeta

PETA

People for the Ethical Treatment of Animals (Ludzie na Rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) jest największą organizacją chroniącą prawa zwierząt na świecie. W uznaniu etycznych praktyk, które od zawsze promujemy w sposób punktualny i transparentny wobec naszych klientów, PETA oficjalnie przyznała certyfikat cruelty-free (kosmetyki wolne od okrucieństwa, nietestowane na zwierzętach) linii Organic Way w Stanach Zjednoczonych. To wyróżnienie utwierdza nas w naszym zaangażowaniu na rzecz prawa zwierząt – nie testujemy na nich naszych produktów i nigdy nie będziemy tego robić.


icon 7

OPAKOWANIA SZKLANE I ALUMINIOWE

Nasze produkty opakowane są w szklane butelki i słoiki oraz aluminiowe tuby – materiały najodpowiedniejsze do zachowania świeżości i integralności wyciągów roślinnych zawartych w znajdujących się w nich preparatach. Szkło jest stuprocentowo czyste i nie uwalnia toksycznych substancji ani nie zawiera potencjalnie szkodliwych chemikaliów. Aluminium to materiał o doskonałych właściwościach ochronnych, odporny na korozję. Może zostać w całości poddany recyklingowi i ponownie wykorzystywany bez ograniczeń.


icon 8

EKO - CERTYFIKOWANE PAPIEROWE ETYKIETY

Nasze etykiety produktowe wykonane są z ekologicznego papieru, który – dzięki specjalnemu procesowi przetwarzania – jest całkowicie wodoodporny i wytrzymały.

 

mapka

HANDEL FAIR-TRADE

Współpracujemy z międzynarodowymi sieciami dystrybucyjnymi zaangażowanymi
w sprawiedliwy handel fair-trade. Przyczyniamy się do poprawy warunków
gospodarczych rozwijających się społeczności poprzez wykorzystanie
aktywnych składników pochodzących z cennych roślin we wszystkich
naszych produktach.

 


 

AMERYKA ŚRODKOWA/POŁUDNIOWA

Masło Murumuru • Olej z orzechów brazylijskich • Olej andiroba• Olej buriti • Różowa i biała glinka • Olej z marakui• Wyciąg z gujawy truskawkowej • Wyciąg z liści yerba mate • Wyciąg z rośliny patauà • Fito pigmenty ratanii • Fito pigmenty żarnowca miotlastego • Fito pigmenty orzecha włoskiego • Fito pigmenty likopenu • Fito pigmenty kurkumy • Fito pigmenty szafranu


 

AZJA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA

Wyciąg z drzewa tekowego • Wyciąg z ryżu czarnego

 


 

AFRYKA

Olej marula • Olej z daktyli • Wyciąg z mahoniu • Wyciąg z baobabu • Wyciąg z melona kalahari


 

ABORYGEŃSKA CZĘŚĆ AUSTRALII

Wyciąg z Clausena anisata • Wyciąg ze śliwki kakadu